Kontakt

Belkar™ występuje w pakiecie z herbicydem Kliper™ i umożliwia skuteczne zwalczenie kluczowych chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym jesienią.
Jest to kompletne rozwiązanie powschodowe, które doskonale sprawdza się w uprawie tradycyjnej (orka), ale także w uprawie uproszczonej. 

Główne zalety pakietu Belkar™ + Kliper™

Siła chwastobójcza jest efektem połączenia 4 substancji czynnych, które są pobierane zarówno przez liście, jak i korzenie chwastów. Są to:
   • Arylex™ Active (halauksyfen metylu, grupa O wg HRAC)
   • pikloram (grupa O wg HRAC)
   • metazachlor (grupa K3 wg HRAC)
   • aminopyralid (grupa O wg HRAC).

Takie połączenie pozwala szybko i skutecznie wyeliminować powschodowo bodziszki (do tej pory było to niemożliwe!) oraz wiele innych kluczowych chwastów dwuliściennych, np. jasnoty, chwasty kapustowate (stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne).

Pierwsze widoczne efekty działania można zaobserwować już kilka godzin po aplikacji. Dwa odmienne, uzupełniające się mechanizmy działania zapobiegają występowaniu odporności chwastów oraz umożliwiają eliminację chwastów już uodpornionych na herbicydy o innym mechanizmie działania (np. z grupy sulfonylomoczników).

Zastosowanie pakietu umożliwia szeroki dobór roślin następczych uprawianych w normalnej rotacji.

Dawkowanie i zakres zwalczanych chwastów:

Zwalczane chwasty: bodziszek drobny, chaber bławatek, dymnica pospolita, fiołek polny, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna nadmorska (bezwonna), przytulia czepna, rumianek pospolity, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne

Termin stosowania i dawki:

Jesienią, od fazy 2 liści właściwych rzepaku (od BBCH 12)

Kontakt

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać więcej informacji

Pamiętaj, aby zwrócić każde zużyte opakowanie po ś.o.r. do sprzedawcy. Szczegóły na: www.systempsor.pl