PT314

  • Rzepak

pt314

Nowa generacja odmian, wysokie stabilne plony

Mieszaniec klasyczny

- Wysoki i stabilny plon nasion i oleju z ha

- Plon nasion – na poziomie 110,3% (2022) i 113% (2021) wzorca, co odpowiednio przełożyło się na 52,3 dt/ha i 53,7 dt/ha plonu nasion w badaniach rejestracyjnych COBORU*

- Bardzo dobra tolerancja na osypywanie sie nasion

- Wysoka tolerancja na TuYV (wirus żółtaczki rzepy)

- Dobry wigor przy wschodach, doskonały rozwój jesienią, szybki start po zimie

Liczba wysiewu nasion/m²:

40 wczesny
45 optymalny

Korzyści

Sprawdź, co możesz zyskać

Wysoki plon

Wysoki plon

Wysoka zimotrwałość

Wysoka zimotrwałość

Wysoka zawartość oleju

Wysoka zawartość oleju

Charakterystyka

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Profil agronomiczny

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Skala: 1–3 – średnia/wolny/wczesne/niskie; 4–6 – dobra/średni/średnio wczesne/średnie; 7–9 – bardzo dobra/szybki/średnio późne/wysokie

Zalecenia uprawowe

Odmiana PT314 to nowy mieszaniec w ofercie firmy Pioneer, odznaczająca się bardzo szybkim rozwojem jesiennym, w związku z czym zalecana jest do siewu w terminie optymalnym i opóźnionym przy obsadzie 40 i 50 roślin/m2. Odmianę PT314 można wysiewać także w terminie wczesnym, ale w takiej sytuacji należy uwzględnić ewentualność dwukrotnej regulacji rzepaku jesienią, w fazie 4-6 liści (BBCH 14-16) i 7-8 liści (BBCH 17-18).

Jesienią przy jednorazowym zabiegu regulacyjno-fungicydowym, zabieg należy wykonać w fazie 4-6 liści (BBCH 14-16), który należy powtórzyć wiosną po ruszeniu wegetacji w fazie od początku wydłużania pędu do zauważalnych 5 międzywęźli (BBCH 30-35). W okresie około kwitnieniowym ze względu na tolerancję na zgniliznę twardzikową można przeprowadzić 1 zabieg fungicydowy, w celu maksymalnego zabezpieczenia plantacji przed zgnilizną twardzikową i czernią krzyżowych.

Odmiana charakteryzuje się także bardzo dobrym wigorem wiosennym, oraz bardzo dobrą regeneracją po zimie. Nadaje się do siewu w technologii Strip-till oraz do siewu punktowego. Z racji wysokiego potencjału plonotwórczego należy ona do odmian o intensywnej agrotechnice i może być uprawiana na średnich i dobrych kompleksach glebowych. Odmiana ta niesie ze sobą genetyczną tolerancję na zgniliznę twardzikową oraz na wirusa żółtaczki rzepy.

Wymagania glebowe