James C. Collins, Jr.

Dyrektor ds. operacyjnych

James C. Collins, Jr. pełni rolę dyrektora ds. operacyjnych w dziale rolniczym DowDuPont™.

Ostatnio Collins był wiceprezesem DuPont odpowiedzialnym za segment rolniczy firmy, w tym działy DuPont Pioneer i Crop Protection.

Do firmy dołączył jako inżynier w 1984 roku, rozpoczynając swoją karierę w dziale DuPont Manufacturing. W różnych zakładach pełnił role inżynierskie, nadzorcze i zarządzania biznesem. W 1993 roku dołączył do grupy Agriculture Sales & Marketing jako przedstawiciel handlowy oraz menedżer produktu. Później pracował na różnych stanowiskach na świecie, wspierając działalność DuPont w zakresie ochrony nasion i plonów. W latach 2004–2010 był odpowiedzialny za dział DuPont Crop Protection, pełnił rolę wiceprezesa oraz dyrektora generalnego, a następnie prezesa.

W styczniu 2011 roku Collins został mianowany wiceprezesem do spraw przejęcia i integracji firmy Danisco, a w maju tego samego roku objął stanowisko prezesa nowo utworzonej spółki DuPont Industrial Biosciences. Od września 2013 r. przejął odpowiedzialność za segment materiałów wysokojakościowych oraz dodatkowe obowiązki funkcyjne jako starszy wiceprezes. W grudniu 2014 r. został wiceprezesem zarządu, a lipcu 2015 r. przejął także odpowiedzialność za segment elektroniczno-komunikacyjny. W styczniu 2016 r. został liderem segmentu srebra.

Collins studiował na uczelni Christian Brothers College w Memphis, Tennessee i otrzymał tytuł inżyniera z zakresu inżynierii chemicznej. Uzyskał również tytuł MBA na Uniwersytecie w Delaware w dziedzinie marketingu ze specjalizacją w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych. Obecnie jest członkiem zarządu CropLife International, Grocery Manufacturers Association, Christian Brothers University oraz U.S. China Business Council. Pełni także rolę doradcy w Alfred Lerner College of Business & Economics Uniwersytetu w Delaware oraz w radzie naukowej instytucji Hagley Museum and Library. Wcześniej był członkiem komitetu doradczego ds. technicznych w National Renewable Energy Laboratory.

Collins wspiera edukację młodzieży i przywództwo. Jest członkiem zarządu Chester County Council Boy Scouts of America i otrzymał honorowy stopień American FFA za wysiłki włożone w promowanie edukacji rolniczej wśród amerykańskiej młodzieży.