Notka prasowa •  20.04.2021

Pioneer® świętuje 95 lat działalności

Something went wrong. Please try again later...

Warszawa, 20 kwietnia 2021 roku –  Już od 95 lat Pioneer® prowadzi rolnictwo
w przyszłość. Historia firmy zaczęła się w 1926 od realizacji pomysłu na wyhodowanie nasion mieszańców kukurydzy. Pioneer® był jedną z pierwszych firm nasiennych, która rozpoczęła hodowlę nowoczesnych, zaawansowanych nasion odmian mieszańcowych. Dziś jest to rozpoznawalna na całym świecie marka, która należy obecnie do Corteva Agriscience, globalnego lidera w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.

 „Produkty i usługi marki Pioneer® należą do najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku, dzięki którym rolnicy mogą maksymalizować plony i uprawiać rośliny, których potrzebujemy, aby zaspokoić rosnące potrzeby żywieniowe świata,” - powiedział Jim Collins, dyrektor generalny Corteva Agriscience. „Od 95 lat wspieramy rolników, inwestujemy w społeczności i promujemy zrównoważone praktyki rolne. I będziemy to robić przez wiele następnych lat ”.

Pioneer® wywodzi się ze Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych, ale obecnie działa w skali globalnej. W Polsce, Pioneer® prowadzi działalność od 1986 roku. “To Pioneer® pomógł stworzyć rolnictwo jakie znamy, nie tylko w USA, ale na całym świecie,” - powiedział Pawel Trawiński, dyrektor działu sprzedaży nasion w Corteva Agriscience w Polsce. “W Polsce Pioneer® od 35 lat dostarcza rolnikom wysokiej jakości nasiona i wspiera ich w prowadzaniu gospodarstw rolnych.”

Przez blisko 100 lat Pioneer® skupiał się na wprowadzaniu innowacji, których efektem była wyższa wydajność, bardziej zrównoważone praktyki rolne i wprowadzanie ulepszeń w rolnictwie w tych obszarach, które wcześniej uważano za nieosiągalne. Dzięki ogromnemu wyborowi nasion o sprawdzonych właściwościach, Pioneer® ugruntował swoją pozycję jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w rolnictwie.

Świętuj 95 urodziny Pioneer® online, dzieląc się w sieci swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z marką Pioneer® oraz oznaczając je hashtagami #BestIsYet, #StworzoneByRosnac, #Pioneer.

###

Informacje o Pioneer®

Pioneer®, flagowa marka nasion Corteva Agriscience, wiodący na świecie producent zaawansowanych odmian mieszańcowych, dostarczający wysokiej jakości nasiona rolnikom
w ponad 90 krajach. Pioneer® zapewnia wsparcie i usługi agrotechniczne, aby pomóc rolnikom zwiększyć wydajność i rentowność gospodarstw rolnych, a także dąży do rozwoju zrównoważonych praktyk rolniczych na całym świecie.

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva Agriscience to wiodąca, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla rolnictwa i ogrodnictwa. Spółka powstała w oparciu o bogate dziedzictwo firm: Dow AgroSciences, DuPont Crop Protection i Pioneer Hi-Bred. Corteva Agriscience ma w swojej ofercie nasiona, środki ochrony roślin oraz usługi cyfrowe dla rolnictwa. Corteva Agriscience™ jest liderem w zakresie innowacji - w ostatnich latach firma wprowadziła na rynek kilka nowatorskich substancji czynnych, takich jak Arylex™ active, Isoclast™ active, Zorvec™, Lumiposa™. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.pl.

 

20/04/21

Kontakt:

Justyna Bernat

Marketing Communications Consultant

E-mail: biuro@corteva.com