Notka prasowa •  18.05.2023

Corteva Agriscience wprowadza nową markę substancji czynnej herbicydów Bexoveld™ active

Something went wrong. Please try again later...

Nowa substancja czynna należy do grupy chemicznej syntetycznych auksyn z grupy związków arylopikolinowych trzeciej generacji.

Bexoveld™ active zapewnia producentom zbóż nowe i udoskonalone możliwości zwalczania chwastów dwuliściennych.

Corteva Agriscience zapowiedziała wprowadzenie nowych herbicydów zawierających najnowszą substancję czynną pod nazwą Bexoveld™ active.

W Ameryce Północnej środki chwastobójcze z Bexoveld™ active pojawią się w 2028 roku, natomiast w Europie są spodziewane w 2030 roku, w zależności od uzyskania rejestracji.

„Bexoveld™ active pokazuje zaangażowanie Corteva Agriscience w dostarczanie rolnikom innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają im prowadzić ochronę upraw w zrównoważony sposób” – powiedział Robert King, wiceprezes Corteva Agriscience ds. środków ochrony roślin. – „Dzięki wprowadzeniu Bexoveld™ active, Corteva będzie nadal zwiększać wartość rynku herbicydów zbożowych, zapewniając rozszerzone spektrum zwalczanych chwastów za pomocą zróżnicowanych produktów.”

Bexoveld™ to nazwa nowej zastrzeżonej substancji aktywnej odkrytej przez firmę Corteva, należącej do grupy arylopikolinowych trzeciej generacji. Substancja powstała w oparciu o wiedzę firmy na temat substancji czynnych Arylex™ i Rinskor™.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani nową klasą herbicydów auksynowych, które wprowadzamy na rynek” – powiedział Sam Eathington, dyrektor ds. technologii i cyfryzacji w firmie Corteva Agriscience. – „Ta nowa substancja wchodzi w interakcję z receptorami auksyn w unikalny sposób, zapewniając zarządzanie odpornością i wiele zróżnicowanych korzyści, jednocześnie spełniając nasze kryteria innowacji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

Bexoveld™ wykazał się doskonałą skutecznością wobec chwastów dwuliściennych, w tym kluczowych gatunków odpornych na działanie herbicydów w uprawach zbóż. Zastosowany w niewielkiej dawce zwalcza chwasty z rodzaju Kochia (mietelniki), chwasty numer jeden w uprawach zbóż w Ameryce Północnej, a także mak polny, przetaczniki i gorczycę polną, które należą do najbardziej groźnych chwastów w uprawie pszenicy, żyta, pszenżyta i jęczmienia w Europie.

Herbicydy arylopikolinowe są znane ze swoich korzystnych profili toksykologicznych i środowiskowych. Profil środowiskowy Bexoveld™ wyróżnia się spośród innych herbicydów naśladujących auksyny ze względu na niskie dawki i doskonałą skuteczność.

Bexoveld™ szybko rozkłada się w glebie, co oznacza, że ograniczenia dla roślin następczych są minimalne. Stężenia pozostałości substancji Bexoveld™ i jej metabolitów są poniżej granicy oznaczalności w ziarnach zbóż.

Bexoveld™ w dużym stopniu uzupełni obecną ofertę herbicydów zbożowych firmy Corteva, będzie oferowany w kilku wersjach mieszanin z innymi herbicydami Corteva.

###

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) to notowana na giełdzie, globalna firma zajmująca się wyłącznie rolnictwem, która łączy wiodące w branży innowacje, zaangażowanie na rzecz klientów i skuteczność działań operacyjnych, aby dostarczać rozwiązania najpilniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem na całym świecie. Corteva realizuje unikalną strategii dystrybucji, dostarczając zrównoważone i zróżnicowane na całym świecie rozwiązania, w tym nasiona, środki ochrony roślin oraz produkty i usługi w zakresie cyfrowego rolnictwa. Dysponując niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych marek i technologii dobrze przygotowanych do generowania wzrostu, firma jest zaangażowana w maksymalizację produktywności rolników. Corteva współpracuje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w całym systemie żywnościowym, wypełniając obietnicę wzbogacenia życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając postęp dla przyszłych pokoleń. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.com.

Śledź Corteva on FacebookInstagramLinkedInTwitter i YouTube.

Kontakt:

Justyna Bernat
Marketing Communications Consultant
e-mail: justyna.bernat@corteva.com
Tel. 600 956 271