Notka prasowa •  20.06.2023

Corteva Agriscience otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Eschbach w Niemczech

Something went wrong. Please try again later...

Uruchomienie placówki będzie impulsem do rozwoju innowacji w całym regionie EMEA

ESCHBACH, Niemcy, 20 czerwca 2023 – Corteva Agriscience otworzyła swoje pierwsze w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód oraz Afryka) centrum badawczo-rozwojowe, łączące badania w zakresie ochrony roślin oraz hodowli roślin. Nowy ośrodek pomoże firmie dostarczać rolnikom innowacje oraz rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rolnictwa.

Inwestycja o wartości blisko 6 mln euro umożliwi firmie Corteva Agriscience prowadzenie najnowocześniejszych badań dotyczących ochrony roślin oraz opracowywanie rozwiązań chroniących uprawy przed chwastami, szkodnikami i chorobami.

Obiekt jest energooszczędny i neutralny emisyjnie, zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience.

Centrum łączy trzy działy badawczo-rozwojowe, które są skoncentrowane na opracowywaniu odmian roślin uprawnych bardziej odpornych na stres i zmiany klimatu, wykorzystaniu biologii molekularnej i badań genetycznych do wspierania badań czystości odmianowej materiału siewnego oraz opracowywaniu środków ochrony roślin zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Połączenie działu hodowli roślin i działu badań środków ochrony roślin ułatwi opracowywanie nowych metod, takich jak cyfrowa ocena doświadczeń polowych za pomocą dronów, zdalne wykrywanie patogenów i wykorzystanie biologii molekularnej do zrozumienia podatności chorób na nowe mechanizmy działania środków ochrony roślin.

Ośrodek, zlokalizowany w południowo-zachodnich Niemczech, na granicy Francji i Szwajcarii, jest kluczowym centrum badawczo-rozwojowym dla całego regionu EMEA i stanowi doskonałą bazę do przeprowadzania doświadczeń polowych na prawie wszystkich roślinach uprawianych w Europie. Obiekt jest częścią globalnej sieci laboratoriów Corteva i stanowi uzupełnienie innych tego typu placówek w USA.

Centrum Badawcze w Eschbach zapewni również impuls dla rozwoju lokalnej gospodarki, nie tylko poprzez realizację europejskich programów badawczych, ale także dzięki zatrudnieniu ponad 30 naukowców i personelu pomocniczego, w tym ekspertów w zakresie zwalczania szkodników, chorób i chwastów.

Elliot Heffner, kierownik działu hodowli roślin w Europie, Corteva Agriscience, powiedział: „Inwestycja w nowe centrum badawczo-rozwojowe w Eschbach jest przykładem naszego zaangażowania w dostarczanie rolnikom innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają wydajność upraw i przyczyniają się do stworzenia zrównoważonego i odpornego na zmiany światowego systemu żywnościowego.

„Działając zgodnie z naszą wizją zrównoważonego rozwoju, opracowujemy rozwiązania dla dobra naszych klientów-rolników, konsumentów i społeczności, którym służymy”.

Andreas Huber, kierownik działu badawczo-rozwojowego środków ochrony roślin w regionie EMEA, Corteva Agriscience, dodaje: „Nowe centrum umożliwi nam dalsze wprowadzanie innowacji i wspieranie rolników w przechodzeniu na bardziej zrównoważone praktyki rolnicze”.

“Corteva Agriscience jest zaangażowana w ochronę środowiska, zapewniając jednocześnie rolnikom produkty potrzebne do ochrony ich upraw. Spełniając rosnące wymagania konsumentów związane z stosowaniem w uprawach rolniczych środków ochrony roślin pochodzenia naturalnego, ośrodek w Eschbach skupi się na badaniu substancji pochodzenia naturalnego i ich skuteczności w zwalczaniu szkodników i chorób.”

###

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) to notowana na giełdzie, globalna firma zajmująca się wyłącznie rolnictwem, która łączy wiodące w branży innowacje, zaangażowanie na rzecz klientów i skuteczność działań operacyjnych, aby dostarczać rozwiązania najpilniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem na całym świecie. Corteva realizuje unikalną strategii dystrybucji, dostarczając zrównoważone i zróżnicowane na całym świecie rozwiązania, w tym nasiona, środki ochrony roślin oraz produkty i usługi w zakresie cyfrowego rolnictwa. Dysponując niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych marek i technologii dobrze przygotowanych do generowania wzrostu, firma jest zaangażowana w maksymalizację produktywności rolników. Corteva współpracuje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w całym systemie żywnościowym, wypełniając obietnicę wzbogacenia życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając postęp dla przyszłych pokoleń. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.com.

Śledź Corteva on FacebookInstagramLinkedInTwitter i YouTube.

Kontakt:

Justyna Bernat
Marketing Communications Consultant
e-mail: justyna.bernat@corteva.com
Tel. 600 956 271