Notka prasowa •  21.09.2020

Drużyna Trelleborg zwycięża w Finale Ligi Farming Simulator, sponsorowanej przez firmę Corteva

Something went wrong. Please try again later...
Farming Simulator finały 2020

Erlangen, Niemcy – 21 września 2020 r. – Corteva Agriscience z przyjemnością ogłasza, że drużyna Trelleborg zwyciężyła w finale Ligi Farming Simulator.

Drużyna Trelleborg została uznana za zwycięzcę i wygrała nagrodę w wysokości 30 000 euro, pokonując zespół Grimme po zaciętej rozgrywce, która odbyła się w ubiegły weekend w Erlangen w Niemczech.

Firma Corteva jest głównym sponsorem rolniczej gry wideo, stworzonej przez Giants Software, która przyciąga miliony wirtualnych rolników, chętnych do udziału w symulacji realnych operacji i ekonomiki zarządzania gospodarstwem rolnym.

Od rozpoczęcia Ligi w ubiegłym roku, w całej Europie rozegranych zostało 12 turniejów e-sportowych, zarówno online, jak i offline, podczas których gracze mogli kupować nasiona i środki ochrony roślin marki Pioneer®, produkowane przez firmę Corteva, a następnie stosować je w grze w prowadzonym przez siebie gospodarstwie. 

„Gratuluję drużynie Trelleborg jej zasłużonego zwycięstwa! Zarówno w terenie, jak i w grze staramy się budzić entuzjazm do rolnictwa nowej generacji. Od graczy, których interesuje prowadzenie gospodarstwa, do przyszłych rolników, których pasjonuje gra – Farming Simulator stwarza wspaniałą okazję do interakcji z młodym pokoleniem” - mówi Monica Sorribas, Marketing Leader w Europie. „A umieszczenie naszych produktów w grze umożliwia wprowadzenie graczy w świat zaawansowanych zasad i technik prowadzenia gospodarstwa, od przygotowania gleby i wyboru nasion i środków ochrony roślin, po ich uprawę i w końcu sprzedaż plonów na rynku” - dodaje.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 firmy Corteva obejmuje 14 celów, które powinny zostać osiągnięte w ciągu najbliższych 10 lat, i koncentrują się wokół naszych czterech filarów:

  • Cele, na osiągnięciu których skorzystają rolnicy,
  • Cele, na osiągnięciu których skorzysta ziemia,
  • Cele, na osiągnięciu których skorzystają społeczności, w tym zobowiązanie do aktywizacji młodzieży,

·         Cele dotyczące działalności firmy.

„Współpraca partnerska z Farming Simulator jest jedną z inicjatyw, podejmowanych przez firmę Corteva, w celu aktywizacji młodych ludzi i urzeczywistnienia naszej wizji zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu życie nasze i przyszłych pokoleń stanie się bogatsze” - dodaje Monica Sorribas.

Więcej informacji na temat gry Farming Simulator i zawodów e-sportowych można znaleźć na stronie FSL.

O Corteva Agriscience

Corteva Agriscience jest publiczną globalną firmą specjalizującą się w rolnictwie, dostarczającą rolnikom na całym świecie najbardziej kompleksowe w branży portfolio, w tym zbalansowaną i zróżnicowaną ofertę nasion i środków ochrony roślin wraz z rozwiązaniami cyfrowymi, które pozwala na maksymalizację plonów i zysków. Oferując najbardziej rozpoznawalne w branży rolniczej marki oraz wiodące w branży produkty i technologie niezbędne do trwałego i długoterminowego rozwoju, firma zobowiązuje się do pracy z

interesariuszami poprzez łańcuch dostaw, realizując tym samym obietnicę o wzbogaceniu życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając rozwój przyszłym pokoleniom. 1 czerwca 2019 roku

Corteva Agriscience stała się niezależną publiczną firmą, do tej pory występowała jako Dział Rolniczy DowDuPont. Więcej informacji można znaleźć na www.corteva.pl

Corteva prowadzi konta w następujących mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter i YouTube.

 

O GIANTS Software

GIANTS Software GmbH jest międzynarodowym producentem i wydawcą gier wideo z siedzibą
w Szwajcarii, założonym w 2004 roku i znanym na całym świecie z tworzenia popularnej serii Farming Simulator. Firma z oddziałami w Szwajcarii (Zurich), Niemczech (Erlangen), USA (Chicago) i Czechach (Brno) utrzymuje bliskie kontakty z przemysłem rolniczym i angażuje się w życie społeczności.