Notka prasowa •  22.02.2023

Nowe herbicydy na sezon 2023 od Corteva Agriscience.

Something went wrong. Please try again later...

Polscy rolnicy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań do ochrony przed chwastami oferowanymi przez Corteva Agriscience

Międzynarodowa rolnicza firma badawczo-rozwojowa Corteva Agriscience wprowadza na rynek polski nowe produkty przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy - herbicydy Starane™ Forte i Principal™ Flex. Nowe środki chwastobójcze w portfolio Cortevy realizują założenia firmy w zakresie produkcji nowoczesnych środków ochrony roślin. Są skuteczne, elastyczne w aplikacji, można je stosować w niższych dawkach, a dzięki szybkiemu rozkładowi substancji czynnych są bezpieczne dla roślin uprawianych następczo.

Starane™ Forte to nowa odsłona legendarnego produktu Corteva – Starane™. Wersja Forte zawiera innowacyjną substancję czynną Arylex™ active (halauksyfen metylu) oraz fluroksypyr meptylu i przeznaczona jest do zwalczania chwastów w zbożach ozimych i jarych. Starane™ Forte jest skuteczny w szerokim zakresie temperatur, już nawet od 2 do 25 stopni Celsjusza. Środek jest odporny na zmywanie przez deszcz po godzinie od wykonania zabiegu. Preparat zwalcza dymnicę pospolitą, jasnotę purpurową, bodziszki, przytulię czepną (w każdej fazie), chabra bławatka, gwiazdnicę pospolitą, mak polny, tasznik pospolity, rdestówka powojowatą i komosę białą.

Druga nowość, Principal™ Flex, to preparat przeznaczony do nalistnego, powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate), perzu, życicy oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Herbicyd zawiera trzy substancje czynne, tj. nikosulfuron, rimsulfuron i dikambę oraz sejfner, który zabezpiecza kukurydzę przed uszkodzeniem. Działa systemicznie, pobierany jest głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, wstrzymując jej wzrost i rozwój. Chwasty początkowo przebarwiają się, następnie całkowicie zamierają. Principal™ Flex stosuje się jednorazowo lub w dawkach dzielonych. W systemie dawek dzielonych plantatorzy kukurydzy mogą zwalczyć w niskiej dawce zarówno pierwsze, jak i wtórne wschody chwastów zagrażających uprawom kukurydzy.

Środek skutecznie eliminuje chwasty, ale jest łagodny dla kukurydzy, ponieważ zawiera specjalny sejfner, który zabezpiecza rośliny uprawne przed fitotoksycznym działaniem herbicydu. To związek chemiczny, który sprzyja szybszemu i pełniejszemu rozkładowi substancji czynnej w komórkach rośliny uprawnej. Ponadto, nie stwarza zagrożeń dla upraw następczych. Jesienią tego samego roku, po zbiorze kukurydzy można wysiewać zboża ozime, a wiosną i jesienią następnego roku - wszystkie rośliny uprawne.

Co więcej, Principal™ Flex można stosować łącznie z produktami mikrobiologicznymi zawierającymi Methylobacterium symbioticum, czyli bakterie wiążące azot z powietrza np. Utrisha™ N lub BlueN® od fazy 4 liścia właściwego kukurydzy (BBCH-14), zarówno jednorazowo lub w systemie dawek dzielonych.

„Jesteśmy w momencie wielkich zmian technologicznych w rolnictwie. My w Corteva Agriscience rozumiemy kierunek i tempo tych zmian oraz wychodzimy im naprzeciw z naszym portfolio. Dlatego Corteva Agriscience stawia na nowoczesne substancje czynne i wprowadza nowe herbicydy pozwalające rezygnować z zabiegów doglebowych. Ponadto, Corteva umożliwia rolnikom łączenie zabiegów wykorzystujących tradycyjne środki ochrony roślin z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania azotem i fizjologią roślin. Działania te pozwalają rolnikom realizować skuteczne programy ochrony zgodnie z nowymi wymaganiami środowiskowymi, a równocześnie oszczędzać na kosztach prowadzenia gospodarstwa,” – powiedział Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience Polska.

Starane™ Forte i Principal Flex™ będą dostępne w sieci dystrybucji Corteva.

###

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) to notowana na giełdzie, globalna firma zajmująca się wyłącznie rolnictwem, która łączy wiodące w branży innowacje, zaangażowanie na rzecz klientów i skuteczność działań operacyjnych, aby dostarczać rozwiązania najpilniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem na całym świecie. Corteva realizuje unikalną strategii dystrybucji, dostarczając zrównoważone i zróżnicowane na całym świecie rozwiązania, w tym nasiona, środki ochrony roślin oraz produkty i usługi w zakresie cyfrowego rolnictwa. Dysponując niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych marek i technologii dobrze przygotowanych do generowania wzrostu, firma jest zaangażowana w maksymalizację produktywności rolników. Corteva współpracuje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w całym systemie żywnościowym, wypełniając obietnicę wzbogacenia życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając postęp dla przyszłych pokoleń. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.com.

Śledź Corteva on Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter i YouTube.

# # #

22/02/2023

Kontakt:

Justyna Bernat
Marketing Communications Consultant
e-mail: justyna.bernat@corteva.com
Tel. 600 956 271