Notka prasowa •  18.01.2022

Corteva Agriscience zainwestowała 5 mln € w modernizację fabryki w Austrii

Something went wrong. Please try again later...

 

Warszawa, 18 stycznia 2022 r. – Corteva Agriscience ogłosiła inwestycję kapitałową w wysokości prawie 5 milionów euro. Dzięki niej, konfekcjonowanie nasion w fabryce w Austrii będzie bezpieczniejsze i bardziej wydajne.

Inwestycja umożliwiła stworzenie nowej sekcji fabryki oraz wdrożenie projektu technologicznego związanego z rozładunkiem kolb kukurydzy (‘backdumping’), który umożliwi bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę.

Zmodernizowana fabryka, produkująca nasiona kukurydzy, już działa. Proces modernizacji trwał trzy lata. Parndorf to kluczowa lokalizacja dla produkcji nasion mieszańcowych w Austrii i innych krajów. W Parndorf znajduje się również stacja badawcza, regionalne centrum doświadczeń, a także siedziba zespołu sprzedażowego dla Austrii i Szwajcarii.

Francisco Lynch, Europe Seed Production & Supply Chain Director w Corteva Agriscience, powiedział: “Ta inwestycja odzwierciedla nasze zobowiązania w zakresie zwiększania wielkości produkcji i jakości nasion w Europie. Dalsza rozbudowa i modernizacja fabryki to dobra wiadomość w kontekście innowacji w regionie. Zmiany technologiczne wpisują się w jedną z kluczowych wartości Corteva Agriscience – żyć bezpiecznie – i pomogą zwiększyć bezpieczeństwo pracy w fabryce. Biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i wszystkie konieczne środki ochronne, możemy powiedzieć, że zespół świetnie poradził sobie z implementacją projektu przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa jako priorytetu”.

Inwestycja pozwoliła na otwarcie nowej sekcji fabryki. W miejscu starszej sekcji, zbudowanej w 1983 r., mieści się teraz nowa strefa rozładunku (‘backdumping area’). Ta część jest wyposażona w zintegrowany system przechowywania, który pozwala zapewnić niezawodność kluczowych urządzeń produkcyjnych. Nowe maszyny spełniają współczesne standardy dotyczące precyzji i bezpieczeństwa.

Fabryka w Parndorf mieści się na powierzchni 12 hektarów, około 40 km od centrum Wiednia. Produkcję rozpoczęto tam prawie 40 lat temu. W placówce pracuje ponad 100 pełnoetatowych pracowników Corteva Agriscience, wspieranych w miarę potrzeby przez nawet 200 dodatkowych osób (sezonowych i na kontraktach).

O Corteva Agriscience

Corteva (NYSE: CTVA) jest publiczną, globalną firmą specjalizującą się w rolnictwie, dostarczającą rolnikom na całym świecie najbardziej kompleksowe w branży portfolio, w tym zbalansowaną i zróżnicowaną ofertę nasion i środków ochrony roślin wraz z rozwiązaniami cyfrowymi, które pozwalają na maksymalizację plonów i zysków. Oferując najbardziej rozpoznawalne w branży rolniczej marki oraz wiodące w branży produkty i technologie niezbędne do trwałego i długoterminowego rozwoju, firma zobowiązuje się do pracy z interesariuszami poprzez łańcuch dostaw, realizując tym samym obietnicę o wzbogaceniu życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając rozwój przyszłym pokoleniom. 1 czerwca 2019 roku Corteva Agriscience stała się niezależną publiczną firmą, do tej pory występowała jako Dział Rolniczy DowDuPont. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.pl.

Wejdź na profil Corteva na Facebooku.

® ™ Znaki towarowe należące do Corteva Agriscience i jej podmiotów stowarzyszonych.

01/18/22

Kontakt:

Justyna Bernat

Marketing Communications Consultant

E-mail: justyna.bernat@corteva.com

Tel.  22 548 73 00