Notka prasowa •  16.04.2021

Corteva Agriscience zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii

Something went wrong. Please try again later...

Firma zainwestowała blisko 13 mln euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Afumati

Warszawa, 16 kwietnia 2021 roku – Corteva Agriscience poinformowała o nowej inwestycji wartości 13 milionów euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Afumati w Rumunii. Oznacza to przyspieszenie rozwoju spółki w sektorze nasion słonecznika w Europie.


Budowa zmodernizowanego obiektu już się rozpoczęła. Uruchomienie działań operacyjnych planowane jest na początek sierpnia, przed zbiorami słonecznika. Odbędzie się tam czyszczenie, zaprawianie i pakowanie nasion słonecznika.

Inwestycja, obejmująca nowy obiekt do magazynowania i kondycjonowania nasion, umożliwi Corteva Agriscience skrócenie łańcucha dostaw oraz zwiększenie mocy przetwórczych w Europie.

„Rozszerzając działalność w Rumunii, wzmacniany naszą pozycję na europejskim rynku nasion” - powiedział Jean Ionescu, Country Leader w Rumunii w Corteva Agriscience. „Wzrost mocy produkcyjnych zakładu w Afumati pozwoli nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasiona wysokiej jakości w kraju i za granicą. W efekcie Corteva będzie w stanie wyprzedzić popyt na nasiona słonecznika marki Pioneer®”.

Marius Baraceanu, kierownik produkcji Corteva Agriscience w Rumunii dodał: „Mamy za sobą już 35 000 godzin pracy, realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem. Biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i konieczność zapewnienia środków ochrony osobistej, zespół wykonał świetną robotę, równocześnie zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa”.

Zakład produkcji nasion w Afumati jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji nasion Corteva na świecie, który dostarcza produkty reprezentujące najnowszą genetykę nasion do klientów w całej Europie. Zakład produkuje nasiona mieszańców kukurydzy, słonecznika i rzepaku jarego na potrzeby klientów z krajów UE, a także Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Białorusi, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Turcji.

Afumati działa od 2006 roku, zatrudnia prawie 160 osób i 250 pracowników sezonowych w okresie zbiorów. Rozbudowa zakładu pozwoli Corteva Agriscience na utworzenie prawie 20 nowych miejsc pracy. Całkowita wartość inwestycji, łącznie z najnowszą rozbudową zakładu, wynosi ponad 73 miliony euro.

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva Agriscience to wiodąca, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla rolnictwa i ogrodnictwa. Spółka powstała w oparciu o bogate dziedzictwo firm: Dow AgroSciences, DuPont Crop Protection i Pioneer Hi-Bred. Corteva Agriscience ma w swojej ofercie nasiona, środki ochrony roślin oraz usługi cyfrowe dla rolnictwa. Corteva Agriscience™ jest liderem w zakresie innowacji - w ostatnich latach firma wprowadziła na rynek kilka nowatorskich substancji czynnych, takich jak Arylex™ active, Isoclast™ active, Zorvec™, Lumiposa™. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.pl.

 

16/04/21

Kontakt:

Justyna Bernat

Marketing Communications Consultant

E-mail: biuro@corteva.com