Notka prasowa •  06.03.2023

Corteva Agriscience finalizuje przejęcia firm Symborg i Stoller

Something went wrong. Please try again later...

Przejęcia pozycjonują firmę Corteva jako światowego lidera w dziedzinie produktów biologicznych.

Corteva Agriscience umacnia pozycję światowego lidera na szybko rozwijającym się rynku produktów biologicznych. Spółka ogłosiła finalizację przejęcia hiszpańskiej firmy Symborg, eksperta w dziedzinie technologii mikrobiologicznych oraz Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży.

„Obydwa przejęcia ilustrują zaangażowanie firmy Corteva w dostarczanie rolnikom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa. Rozwiązania te wnoszą dodatkowe wartości i zwiększają wydajność gospodarstw rolnych,” — powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience. „Mamy przyjemność oficjalnie powitać pracowników Symborg i Stoller w firmie Corteva. Wierzymy, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, w połączeniu z innowacyjnymi możliwościami firmy Corteva, staniemy się wiodącą spółką biologiczną, której rozwój mocno przyspieszy wraz z szybko rozwijającym się rynkiem produktów biologicznych”.

Corteva rozpoczęła współpracę z firmą Symborg, aby oferować rolnikom produkty wiążące azot atmosferyczny (Utrisha™ N i BlueN®) w ramach umowy dystrybucyjnej. Symborg dysponuje zdywersyfikowanym portfolio produktów, potencjałem w zakresie ochrony biologicznej oraz solidną wiedzą techniczną i doświadczeniem. Dzięki oddziałom w Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Meksyku, Peru, Hiszpanii, Turcji i Stanach Zjednoczonych Symborg dociera ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami biologicznymi do ponad 50 krajów. Stoller ma na koncie wiele sukcesów dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w ponad 60 krajach. Silne zaplecze technologiczne firmy oraz wyjątkowy model sprzedaży bazujący na dzieleniu się wiedzą zapewniły jej zaufanie rynku i reputację w całej branży biologicznej.

Z prognoz wynika, że rynek środków biologicznych będzie najszybciej rozwijającym się segmentem środków ochrony roślin w branży i osiągnie 25 proc. całego rynku ś.o.r. do 2035 roku.

Przejęcia firm Symborg i Stoller zostały ogłoszone w drugiej połowie 2022 roku. Obydwa przejęcia zwiększą zysk EBITDA spółki w 2023 roku. Ponadto, wzmocnią zaangażowanie Corteva w dostarczanie rolnikom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, przyjaznych dla środowiska, o udowodnionej skuteczności oraz dostosowanych do wymagań zmieniających się praktyk rolniczych.

###

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) to notowana na giełdzie, globalna firma zajmująca się wyłącznie rolnictwem, która łączy wiodące w branży innowacje, zaangażowanie na rzecz klientów i skuteczność działań operacyjnych, aby dostarczać rozwiązania najpilniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem na całym świecie. Corteva realizuje unikalną strategii dystrybucji, dostarczając zrównoważone i zróżnicowane na całym świecie rozwiązania, w tym nasiona, środki ochrony roślin oraz produkty i usługi w zakresie cyfrowego rolnictwa. Dysponując niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych marek i technologii dobrze przygotowanych do generowania wzrostu, firma jest zaangażowana w maksymalizację produktywności rolników. Corteva współpracuje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w całym systemie żywnościowym, wypełniając obietnicę wzbogacenia życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając postęp dla przyszłych pokoleń. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.com.

Śledź Corteva on Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter i YouTube.

# # #

6/3/2023

Kontakt:

Justyna Bernat
Marketing Communications Consultant
e-mail: justyna.bernat@corteva.com
Tel. 600 956 271