Notka prasowa •  17.05.2021

Corteva Agriscience podpisała umowę o współpracy z Bejo w zakresie edycji genomu

Something went wrong. Please try again later...

Umowa zapewnia Bejo dostęp do przełomowego systemu inżynierii genetycznej CRISPR-Cas9

Wilmington, Delaware, USA, 17 maja 2021 roku – Firma Bejo, holenderski hodowca nasion warzyw, zawarła umowę licencyjną na badania i komercyjne wykorzystanie ich rezultatów z firmą Corteva Agriscience oraz Broad Institute, amerykańskim centrum badań biomedycznych i genomicznych. Kontrakt nie zawiera klauzuli wyłączności.


Dzięki podpisanej umowie Bejo uzyska dostęp do systemu CRISPR-Cas9 w celu edycji genomu w nasionach warzyw, początkowo w programach badawczych, a w przyszłości także w rozwiązaniach komercyjnych. Na razie jednak, do czasu uregulowania sytuacji prawnej, Bejo będzie wykorzystywać technologię CRISPR-Cas9 wyłącznie do celów badawczych.

Bert Schrijver, dyrektor ds. badań i rozwoju w Bejo powiedział „Technologie edycji genów, takie jak CRISPR-Cas9, pozwalają na przyspieszenie programów hodowli warzyw Bejo. Poszerzają naszą wiedzę na temat genetyki i dostarczają narzędzi do rozwijania nowych cech roślin, takich jak odporność na stres abiotyczny i choroby. Pomaga to rolnikom w uprawie roślin w bardziej zrównoważony sposób i zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania na zdrowe warzywa na całym świecie.”

Bejo ma teraz dostęp do wielu narzędzi w zakresie edycji genomu, które wzmacniają zdolność firmy do opracowywania bardziej wydajnych odmian warzyw i przyczyniają się do sprostania globalnym wyzwaniom związanym z żywnością i zrównoważonym rozwojem. Dzięki podpisanej umowie firma może wdrożyć technologię CRISPR-Cas9 w szerokiej gamie nasion warzyw,
w tym kapustnych, cebuli, marchwi i innych.

Sam Eathington, CTO w Corteva Agriscience powiedział „CRISPR-Cas9 to technologia
o ogromnym potencjale, dzięki której uprawy mogą być bardziej wartościowe pod względem odżywczym, odporniejsze i wydajniejsze. Jesteśmy dumni, że możemy umożliwić firmie Bejo odkrywanie nowych zastosowań tego potężnego narzędzia w uprawach warzyw”.

W ramach inicjatywy Open Innovation Corteva Agriscience ściśle współpracuje ze społecznością naukową w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.

###

Informacje o Bejo

Bejo jest wiodącą firmą w dziedzinie uprawy, produkcji i sprzedaży nasion warzyw. Prowadząc działalność w ponad 30 krajach i zatrudniając 1900 osób, spółka pozostaje firmą rodzinną skupioną na działalności międzynarodowej. Na przestrzeni lat firma rozwinęła się, przechodząc naturalny, nieustający proces kształtowany przez współpracę pomiędzy producentami, sprzedawcami, partnerami w łańcuchu dostaw i pracownikami. Dzięki temu wszyscy partnerzy mogą w obrębie swoich lokalnych rynków wykorzystać pełny potencjał szerokiego asortymentu Bejo. Celem firmy jest oferowanie najlepszych odmian warzyw teraz i w przyszłości, bo „Odkrywanie natury nigdy się nie kończy”. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bejo.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube.

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva Agriscience to wiodąca, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla rolnictwa i ogrodnictwa. Spółka powstała w oparciu o bogate dziedzictwo firm: Dow AgroSciences, DuPont Crop Protection i Pioneer Hi-Bred. Corteva Agriscience ma w swojej ofercie nasiona, środki ochrony roślin oraz usługi cyfrowe dla rolnictwa. Corteva Agriscience™ jest liderem w zakresie innowacji - w ostatnich latach firma wprowadziła na rynek kilka nowatorskich substancji czynnych, takich jak Arylex™ active, Isoclast™ active, Zorvec™, Lumiposa™. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.pl.

 

17/05/21

Kontakt:

Justyna Bernat

Marketing Communications Consultant

E-mail: biuro@corteva.com