Notka prasowa •  17.02.2021

Corteva Agriscience rozpoczęła współpracę z Dadelos Agrosolutions

Something went wrong. Please try again later...

 

Warszawa, 17 lutego 2021 roku – Corteva Agriscience i Dadelos Agrosolutions, spółka należąca do grupy Ajinomoto, ogłosiły podpisanie umowy w zakresie opracowywania, badania i sprzedaży biostymulatorów dla rolników na całym świecie.

Dadelos Agrosolutions jest uznaną firmą  łączącą bogatą wiedzę na temat stymulatorów rozwoju roślin i ich sposobów działania. Biostymulatorytej firmy wywierają pozytywny wpływ na procesy metaboliczne roślin, umożliwiając im szybszy wzrost i budując ich odporność na warunki stresowe. W ten sposób zwiększają plon i podnoszą jego jakość.

„Dzięki zawartej umowie będziemy oferować rolnikom środki biologiczne do ochrony upraw, w tym kompletną linię biostymulatorów – zapewniających przewidywalne rezultaty zastosowania  w oparciu o wykazane w badaniach efekty,” - powiedział Rajan Gajaria, wiceprezes Corteva Agriscience. - „Umowa z Dadelos Agrosolutions to kolejny krok Corteva pozwalający nam budować portfolio środków biologicznych dzięki współpracy z wiodącymi ekspertami w swoich dziedzinach.”

„Technologie i rozwiązania dla upraw rolniczych, które tworzyliśmy przez ostatnie 24 lata, mają pomóc producentem rolnym i branży przetwórczej wytwarzać więcej żywności lepszej jakości, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko. Działania te są zgodne z misją i filozofią Ajinomoto, polegających na konsekwentnym angażowaniu się w inicjatywy, których celem jest rozwiązywanie problemów społecznych poprzez działania biznesowe,”- powiedział Norbert Pons, dyrektor generalny Dadelos Agrosolutions.

„Umowa zawarta z Corteva Agriscience potwierdza zainteresowanie naszych współpracowników i klientów naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami opracowanymi na bazie naukowych badań i doświadczeń, , naszą zdolnością do ich udoskonalania, i naszych ciągłych wysiłków w oferowaniu wartości dodanej dla naszych klientów na całym świecie,” - dodał.

Nowa globalna oferta środków biologicznych Corteva będzie obejmować biostymulatory, produkty do ochrony biologicznej i preparaty feromonowe, o udowodnionej i wymiernej skuteczności, które współdziałają z konwencjonalnymi rozwiązaniami do ochrony upraw. Pomoże to rolnikom sprostać zmieniającym się oczekiwaniom rynku i zachować wydajność produkcji rolnej przy równoczesnej dbałości o ochronę środowiska. Ponadto, działania są zgodne z celami zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience z planowaną realizacją do 2030 roku.

Szczegóły umowy nie zostały ujawnione.

 

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva Agriscience to wiodąca, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla rolnictwa i ogrodnictwa. Spółka powstała w oparciu o bogate dziedzictwo firm: Dow AgroSciences, DuPont Crop Protection i Pioneer Hi-Bred. Corteva Agriscience ma w swojej ofercie nasiona, środki ochrony roślin oraz usługi cyfrowe dla rolnictwa. Corteva Agriscience™ jest liderem w zakresie innowacji - w ostatnich latach firma wprowadziła na rynek kilka nowatorskich substancji czynnych, takich jak Arylex™ active, Isoclast™ active, Zorvec™, Lumiposa™. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.pl.

Informacje o Dadelos Agrosolutions S.L

Należąca do grupy Ajinomoto, Dadelos Agrosolutions, to firma zajmująca się badaniami, produkcją i sprzedażą szerokiej gamy rozwiązań biologicznych dla branży rolniczej. Siedziba firmy znajduje się w Walencji (Hiszpania). Spółka od 24 lat dostarcza biostymulatory oraz ekologiczne nawozy i inne biologiczne środki do produkcji rolnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.agro2agri.com.

Grupa Ajinomoto wykorzystując siłę aminokwasów, specjalizuje się w rozwiązaniach, które realizując misję „Jedz dobrze, żyj dobrze.”, mają pomóc w rozwiązywaniu problemów żywieniowych i zdrowotnych związanych z nawykami żywieniowymi i starzeniem się społeczeństw oraz przyczynić się do lepszego samopoczucia ludzi na całym świecie. Grupa Ajinomoto ma biura w 35 krajach i regionach oraz sprzedaje produkty w ponad 130 krajach i regionach świata. W roku fiskalnym 2019 sprzedaż wyniosła 1,1000 biliona jenów (10,1 miliarda dolarów). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ajinomoto.com.

 

Kontakt:

Justyna Bernat

Marketing Communications Consultant

E-mail: biuro@corteva.com