Notka prasowa •  25.05.2021

Zaprawy nasienne pochodzenia naturalnego od Corteva Agriscience zastosowano na ponad 10 milionach ha

Something went wrong. Please try again later...

Innowacyjne zaprawy nasienne zapewniają efektywność i zrównoważony rozwój rolnictwa

Warszawa, 25 maja 2021 roku – Corteva Agriscience szacuje, że innowacyjne zaprawy nasienne Lumidapt® oraz Lumibio Kelta (stymulator opracowany przez Marrone Bio Innovations, spółkę zależną Pro Farm Technologies) zastosowano na ponad 10 milionach hektarów w Europie. Zaprawy te zostały użyte w sezonie 2021 w odmianach nasion kukurydzy, rzepaku ozimego i słonecznika marki Pioneer®. Równocześnie spółka informuje, że znacznie przyspiesza działania, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty pochodzenia naturalnego.


„Stymulatory wzrostu i rozwoju roślin pochodzenia naturalnego stanowią dla rolników unikalną możliwość prowadzenia upraw w taki sposób, żeby zapewnić efektywność produkcji rolnej przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne”, powiedział Andre Negreiros, lider ds. technologii zaprawiania nasion w Corteva Agriscience na Europę. „Jesteśmy dumni, że rozwiązanie zostało przyjęte w całej Europie i że przyczyniamy się do rozwoju bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych. To pierwszy raz, kiedy widzimy tak szerokie zastosowanie tego rodzaju technologii, zapewniającej rolnikom doskonałą wydajność i świetnie rezultaty”.

Monica Sorribas, lider ds. marketingu w Corteva Agriscience na Europę dodaje: „Kontynuujemy wprowadzanie innowacji, które pomogą zwiększyć rentowność gospodarstw rolnych, jednocześnie ułatwiając rolnikom prowadzenie zrównoważonych praktyk rolniczych zgodnie z oczekiwaniami konsumentów i naszymi celami zrównoważonego rozwoju do 2030 roku.

„Lumidapt® i Lumibio Kelta umożliwiają roślinom lepszy start wegetacji, wzmacniają system korzeniowy, zapewniają wcześniejsze wschody i większy wigor młodych roślin” – kontynuuje Monika Sorribas. „Produkty pochodzenia naturalnego są również wolne od mikrodrobin plastiku i zmniejszają wpływ rolnictwa na środowisko”.

Corteva Agriscience kontynuuje budowę centrum technologii zaprawiania nasion (ang. Center of Seed Applied Technologies - CSAT) w południowo – zachodniej  Francji. Celem inwestycji jest dostarczanie rolnikom w Europie wysokiej jakości zapraw nasiennych, które zapewnią ochronę upraw już na starcie wegetacji i pomogą producentom rolnym uzyskać dobry plon. Nowy ośrodek ma działać jako laboratorium badawcze, centrum testowe i zakład produkcji zapraw nasiennych. Badania, formulacja, testy laboratoryjne i doświadczenia polowe oraz proces produkcji będą prowadzone zgodnie z rygorystycznymi normami i najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Ponadto, jeszcze w tym roku Corteva Agriscience wprowadzi na rynek nowe zaprawy nasienne dla zbóż YMPACT®. To rezultat umowy podpisanej z Pro Farm Technologies. Zgodnie z umową Corteva Agriscience będzie wprowadzać do sprzedaży nasienne zaprawy biologiczne, opracowane na bazie zastrzeżonej technologii Pro Farm. Celem tej współpracy jest udostępnienie europejskim hodowcom najlepszych narzędzi do stymulowania wzrostu
i poprawy zdrowotności roślin, których efektem ma być większy plon wyższej jakości.

Andre Negreiros dodaje: “Taki imponujący efekt jaki uzyskaliśmy z Lumidapt® i Lumibio Kelta jest możliwy dzięki silnej współpracy Corteva Agriscience z takimi innowacyjnymi spółkami jak Marrone Bio Innovations (MBII) i Pro Farm Technologies, a także dzięki naszym relacjom
z rolnikami w całej Europie.”

Ponadto, w ramach swojego zobowiązania wprowadzania zasad bardziej zrównoważonego rolnictwa, Corteva zawarła umowę z klauzulą wyłączności z firmą Eden Research. Kontrakt ten dotyczy zastosowania w zaprawach nasiennych Corteva rozwiązań Eden Research, wykorzystujących mikrokapsułki Sustaine™, które są naturalnymi, niezawierającymi plastiku, biodegradowalnymi mikrosferami pochodzącymi z drożdży.

W Polsce Corteva od lat stosuje z powodzeniem stymulator wzrostu Lumibio Kelta na nasionach marki Pioneer®. Produkt ten pod marką Lunidapt® znajduje się w ofercie sprzedażowej, tak samo jak wspominany wyżej nowy produkt o nazwie YMPACT®.

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva Agriscience to wiodąca, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla rolnictwa i ogrodnictwa. Spółka powstała w oparciu o bogate dziedzictwo firm: Dow AgroSciences, DuPont Crop Protection i Pioneer Hi-Bred. Corteva Agriscience ma w swojej ofercie nasiona, środki ochrony roślin oraz usługi cyfrowe dla rolnictwa. Corteva Agriscience™ jest liderem w zakresie innowacji - w ostatnich latach firma wprowadziła na rynek kilka nowatorskich substancji czynnych, takich jak Arylex™ active, Isoclast™ active, Zorvec™, Lumiposa™. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.pl.

 

17/05/21

Kontakt:

Justyna Bernat

Marketing Communications Consultant

E-mail: biuro@corteva.com