Notka prasowa •  21.03.2023

Zorvec Entecta™ - nowość od Corteva Agriscience w ochronie ziemniaków!

Something went wrong. Please try again later...

Warszawa, 21 marca 2023 r., Corteva Agriscience wzbogaca portfolio fungicydowe o nowy środek grzybobójczy z rodziny Zorvec™ – Zorvec Entecta™. Nowy fungicyd pomoże polskim plantatorom ziemniaka jeszcze efektywniej zwalczać różne formy zarazy ziemniaka. 

Zaraza ziemniaka to choroba, która od lat zagraża uprawom ziemniaka. Sprawcą choroby jest organizm grzybopodobny Phytophthora infestans. Ochrona ziemniaka przed rozwijającą się epidemicznie zarazą jest wciąż dużym wyzwaniem dla plantatorów z uwagi na dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe i agrotechniczne (np. konieczność deszczowania plantacji) a także nowe, wczesne terminy pojawiania się choroby oraz zmniejszającą się liczbę dostępnych substancji aktywnych.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować polskim rolnikom kolejny produkt oparty o przełomową substancję Zorvec™ active, który dzięki innowacyjnemu i wyjątkowemu sposobowi działania skutecznie zwalcza wszystkie formy zarazy ziemniaka, w tym zarazę bulw.” –  powiedział Łukasz Wieczorek, Category Marketing Manager Corteva Agriscience Poland.

Zorvec Entecta™ zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne o odmiennym mechanizmie działania: oksatiapiprolina - wg FRAC grupa 49  (związek z grupy izoksazolin) oraz amisulbrom - wg FRAC grupa 21 (związek z grupy sulfonoamidów). Ilość substancji czynnych zawartych w Zorvec™ Entecta™ została tak dobrana, aby rozszerzyć zakres zwalczanych form zarazy, zapewnić wysoką skuteczność przeciwko patogenom i zapobiec powstawaniu odporności.

Jest to fungicyd o działaniu powierzchniowym i układowym, w postaci zawiesinoemulsji (SE) do rozcieńczania wodą, do stosowania zapobiegawczego w uprawie ziemniaka przeciwko zarazie ziemniaka. Środek jest odporny na zmywanie przez deszcz, już po upływie 20 minut od zabiegu. Dzięki przemieszczaniu się do młodych przyrostów zapewnia ich dobrą ochronę (chroni również nowe przyrosty pojawiające się po wykonaniu zabiegu).

Zorvec Entecta™ zastosowany w dawce 0,25 l/ha zapewnia doskonałą ochronę przed zarazą ziemniaka, dłuższą o 3–4 dni w porównaniu z innymi środkami, nie zawierającymi Zorvec™ active.

Środek należy stosować od fazy, gdy widoczny jest pierwszy pęd boczny (BBCH 21) do 7 dni przed zbiorem rośliny uprawnej. Pierwszy zabieg powinno się wykonać zapobiegawczo, przed pojawieniem się pierwszych objawów zarazy ziemniaka na roślinach. Kolejne opryskiwania wykonuje się w miarę potrzeby co 7–10 dni. Krótszy odstęp między zabiegami należy zachować w warunkach większego zagrożenia chorobą. W sezonie wegetacyjnym można wykonać maksymalnie 4 opryskiwania tym środkiem.

Warto pamiętać o właściwej technice opryskiwania, która wpływa na skuteczność wykonanego zabiegu. Większą ilość wody powinno się stosować w uprawach zagęszczonych lub o silnie rozwiniętej naci ziemniaczanej w celu dokładnego pokrycia roślin.

###

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) to notowana na giełdzie, globalna firma zajmująca się wyłącznie rolnictwem, która łączy wiodące w branży innowacje, zaangażowanie na rzecz klientów i skuteczność działań operacyjnych, aby dostarczać rozwiązania najpilniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem na całym świecie. Corteva realizuje unikalną strategii dystrybucji, dostarczając zrównoważone i zróżnicowane na całym świecie rozwiązania, w tym nasiona, środki ochrony roślin oraz produkty i usługi w zakresie cyfrowego rolnictwa. Dysponując niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych marek i technologii dobrze przygotowanych do generowania wzrostu, firma jest zaangażowana w maksymalizację produktywności rolników. Corteva współpracuje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w całym systemie żywnościowym, wypełniając obietnicę wzbogacenia życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając postęp dla przyszłych pokoleń. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.com.

Śledź Corteva on Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter i YouTube.

Kontakt:

Justyna Bernat
Marketing Communications Consultant
e-mail: justyna.bernat@corteva.com
Tel. 600 956 271