20.03.2018

Closer™ - Przełomowy insektycyd do zwalczania mszyc już zarejestrowany w Polsce.

Something went wrong. Please try again later...

Closer™ - Przełomowy insektycyd do zwalczania mszyc już zarejestrowany w Polsce.

Odkrycie i rozwój Isoclast active to punkt zwrotny w walce ze szkodnikami ssącymi. Jest to odpowiedź na potrzeby rolników, z zachowaniem troski o zdrowie człowieka i bezpieczeństwo środowiska.

Closer to przełomowy produkt w walce z mszycą. Pierwsze objawy działania u szkodników są widoczne w ciągu kilku minut po aplikacji. Wysoka skuteczność działania utrzymuje się nawet do 14 dni po zabiegu. Mszyce przestają żerować i uszkadzać rośliny uprawne niemal natychmiast po zabiegu.

Closer przemieszcza się w roślinie na dwa sposoby:

TRANSLAMINARNE – przenika z powierzchni liścia do jego wnętrza, chroniąc go w całości (nie tylko po stronie opryskanej), co pomaga dotrzeć do szkodników ukrytych w obrębie pokroju rośliny.

SYSTEMICZNIE – do nowych przyrostów przemieszcza się przez ksylem, dzięki czemu chroni najmłodsze części rośliny, które nie były opryskane.

Dzięki tym dwóm sposobom przemieszczania, Closer umożliwia zwalczanie szkodników będących poza opryskiwaną powierzchnią.

O DowDuPont™ Agriculture, - pion rolniczy firmy DowDuPont (NYSE: DWDP).
DowDuPont Agriculture łączy mocne strony firm DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection iDow AgroSciences. Dział rolnictwa firmy DowDuPont dostarcza rolnikom na całym świecie najbardziej kompletną ofertę, opracowaną dzięki solidnemu programowi badawczemu w zakresie hodowli, biotechnologii i ochrony upraw. DowDuPont Agriculture dostarcza innowacyjne rozwiązania, pomagając rolnikom zwiększać wydajność i zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe dla rosnącej populacji ludzi na świecie. Firma DowDuPont zamierza wydzielić dział rolny z obecnej struktury i stworzyć niezależną, publicznie działającą firmę. 

Kontakt:
Sławomir Kutryś
22 854 03 20
fwrpols@dow.com