17.08.2018

Inatreq™ Active -uzyskał rejestracje do stosowania w Unii Europejskiej

Something went wrong. Please try again later...
Corteva - badania

Corteva AgriscienceTM dział rolniczy firmy DowDupont będzie pierwszą firmą od ponad dekady wprowadzającą nową substancje aktywną do zwalczani kluczowych chorób w zbożach.
InatreqTM Active stanowi doskonałe rozwiązanie do zwalczania Septorii tritici w pszenicy. Dzięki nowemu miejscu działania, Inatreq zwalcza również septorię odporną na fungicydy z dotychczasowych grup chemicznych.
Co najważniejsze, Inatreq nie wykazuje oporności krzyżowej na żadną z obecnych grup chemicznych środków grzybobójczych, w tym triazoli, strobiluryn lub SDHI, a zatem będzie doskonałym, nowym narzędziem w programach do zwalczania chorób zbóż.
Nowa substancja czynna, jest pochodzenia naturalnego i powstaje w wyniku procesu fermentacji. Ma bardzo korzystny profil toksykologiczny.
Badania zakrojone na szeroka skale, demonstrowały wyjątkową skuteczność w zwalczaniu septorii, rdzy i innych kluczowych chorób zbóż.

 

O Corteva Agriscience™ - dział rolniczy firmy DowDuPont (NYSE: DWDP).

Corteva Agriscience łączy mocne strony firm DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection i Dow AgroSciences. Dział rolnictwa firmy DowDuPont dostarcza rolnikom na całym świecie najbardziej kompletną ofertę, opracowaną dzięki solidnemu programowi badawczemu w zakresie hodowli, biotechnologii i ochrony upraw. DowDuPont Agriculture dostarcza innowacyjne rozwiązania, pomagając rolnikom zwiększać wydajność i zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe dla rosnącej populacji ludzi na świecie. Firma DowDuPont zamierza wydzielić dział rolny z obecnej struktury i stworzyć niezależną, publicznie działającą firmę. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dow-dupont.com.

Kontakt:
Sławomir Kutryś
22 548 73 00
fwrpols@dow.com