Notka prasowa •  08.10.2019

Corteva Agriscience™ dzieli się wiedzą z uczniami szkół rolniczych w Polsce

Od września 2019 r. uczniowie 16 szkół rolniczych w Polsce mogą korzystać ze specjalnych tablic dydaktycznych przygotowanych przez firmę Corteva Argriscience™ w ramach kampanii edukacyjnej „Dzielimy się wiedzą”.

Celem akcji "Dzielimy się wiedzą" jest udostępnienie uczniom szkół rolniczych w Polsce praktycznych informacji na temat podstawowych zagadnień związanych z uprawami rolniczymi i ogrodniczymi. Informacje te zostały przygotowane przez ekspertów i praktyków branży rolniczej i ogrodniczej oraz podane w przystępny, obrazowy i nowoczesny sposób, z wykorzystaniem infografik i merytorycznych zdjęć w formie tablic dydaktycznych.

Firma udostępniła każdej ze szkół 11 tablic dydaktycznych prezentujących choroby, szkodniki i chwasty upraw sadowniczych, warzywniczych i rolniczych. Nie zabrakło informacji o bezpiecznym stosowaniu środków ochrony roślin, a także o hodowli odmian hybrydowych.

Tablice są wielkoformatowe, każda z nich na wymiar 2 x 1 m oraz wykonana jest ze stabilnego, odpornego na uszkodzenia materiału. W ramach kampanii Corteva Agriscience™ udostępniła je szkołom bezpłatnie. Materiały dydaktyczne zostały zamontowane w szkołach, na korytarzach lub pracowniach.

Trwałe tablice w szkołach o profilu rolniczym będą służyć wiele lat edukacji młodzieży, przyszłych rolników i osób odpowiedzialnych za rozwój branży.

Tematyka jest zgodna z programem nauczania, a jednocześnie pokrywa się z zakresem kompetencji Corteva Agriscience™. Dzięki akcji edukacja dla setek osób stała się łatwiejsza i skuteczniejsza. Kampania została przyjęta przez uczniów, grono pedagogiczne i dyrekcje szkół z dużym entuzjazmem.

 

 

 

O Corteva Agriscience

Corteva Agriscience dostarcza rolnikom na całym świecie najbardziej kompleksowe w branży portfolio rozwiązań, które pozwala na maksymalizację plonów i zysków. W skład portfolio wchodzą rozpoznawalne w branży rolniczej marki takie jak: Pioneer®, Granular®, nasiona Brevant, a także nagradzane środki ochrony roślin. Corteva wciąż wprowadza na rynek nowe produkty przez własne, aktywne prace nad rozwiązaniami chemicznymi i technologicznymi. Firma angażuje się na rzecz pracy z akcjonariuszami poprzez łańcuch dostaw, realizując tym samym obietnicę o wzbogacaniu życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając rozwój przyszłym pokoleniom. 1 czerwca 2019 roku Corteva Agriscience stała się niezależną publiczną firmą, do tej pory występowała jako Dział Rolniczy DowDuPont. Więcej informacji można znaleźć na www.corteva.com.

 

Szukaj Cortevy Agriscience na Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter and YouTube.